Poolakad otsisid üles militaarmuuseumi

Foto
Agnieska Falana, Ain Tähiste ja Poola Land Roverid Rannapaargu ees.
Foto Harda Roosna

Harda Roosna
12. september 2008 Hiiu Leht

Teisipäeval külastasid Hiiu saart ja meie militaarmuuseumi kümme inglise päritolu maastikuautot Land Rover ja 40 poolakat. Hiiumaa kõige kuulsama off-road sportlase Priit Ausi soovitusel tulid Poola Land Roveri klubi liikmed tutvuma meie militaarmuuseumiga.

Muuseumi üks asutajaid ja eestvedajaid Ain Tähiste ei varjanud oma heameelt selle üle, et muuseumi kuulsus tasapisi Eesti riigi piiridest välja levib ning et poolakad muuseumi ekspositsiooni väga huvipakkuvaks tunnistasid.

Mööda Via Baltikat teel olnud startisid Poolast. Land Roveri klubi liikmed külastasid mitmeid Leedu linnu. Eestis käidi lisaks Hiiumaale veel Otepääl, Tartus ja Tallinnas. Teel elati läbi ka autoõnnetus, mille tagajärjed olid õnneks kerged ega sundinud kedagi reisi pooleli jätma.

Hiiu saarelt suundusid poolakad, keda saarel autode väljanägemise pärast jahiretkele suunduvateks jahimeesteks peeti, Pärnu kaudu Lätti ja sealt tagasi kodumaale. Varssavis asuvasse klubisse kuuluvad Land Roverite omanikud üle kogu riigi.

Reisiinfot jagas suhteliselt maskuliinse tiimi üks vähestest naisliikmetest Agnieska Falana, kes pildil on koos Ain Tähistega. Falana kiitis Eestit, Tallinna ja Hiiumaa kaunist loodust ning hindas eesti liiklust, öeldes, et Poola omaga võrreldes tundub see talle täiesti “okei”.

Viimati muudetud: 02/10/2017